Dostępność peelingów do skóry głowy na rynku w ciągu ostatnich lat znacznie się zwiększyła, co jest pozytywną informacją, ponieważ świadczy o coraz większej świadomości na temat tego, jak ważną rolę w procesie wzrostu włosa odgrywa nasza skóra oraz jej prawidłowe oczyszczanie. Może to jednak stanowić problem przy wyborze odpowiedniego produktu, dostosowanego do potrzeb Twojej skóry głowy, dlatego spieszymy z pomocą. Wyjaśnimy Ci kilka różnic pomiędzy rodzajami peelingów, abyś mógł/mogła od teraz dokonywać właściwego wyboru.

1) Peeling enzymatyczny

– Stworzony jest na bazie enzymów (papaina z papai, bromelaina z ananasa). Enzymy te wykazują działanie proteolityczne, rozkładając białka oraz powodując rozluźnienie połączeń międzykomórkowych, co umożliwia złuszczanie naskórka.

– Szczególnie polecany jest dla skór wrażliwych oraz ze schorzeniami jak łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry.

2) Peeling mechaniczny

-Ich działanie opiera się na ścieraniu powierzchownych warstw naskórka. Materiałem ścierającym są różnego rodzaju drobinki np. zmielone pestki owoców, syntetyczne granulki peelingujące np. polietylenowe.

-Nie zaleca się ich stosowania w przypadku skór wrażliwych!

3) Peelingi kwasowe

– Stworzone są na bazie różnego rodzaju kwasów np. glikolowego, salicylowego, migdałowego czy mlekowego. Ich działanie opiera się na rozluźnieniu wiązań pomiędzy komórkami naskórka oraz koagulacji jego białek i złuszczaniu.

-Siła złuszczania preparatu kwasowego zależy od jego stężenia oraz pH.

Z naszego doświadczenia w gabinecie zalecamy jednak wybór peelingów opartych na kwasach oraz enzymach, ponieważ oczyszczają one dokładniej a zarazem łagodniej, jeśli dobierzemy odpowiedni preparat.

Jeśli nadal nie jesteś pewny jaki peeling wybrać lub masz pytania odnośnie jego stosowania zwróć się o pomoc do trychologa.